صفحه اصلی / اخبار / جبهه مقاومت با الگو گیری از فرهنگ عاشورا امروز دست برتر در منطقه را دارد / مسئولین گام سوم را محکم تر اجرا کنند و دستگاه دیپلماسی سیاست لبخند و تلفن را دیگر کنار بگذارد

جبهه مقاومت با الگو گیری از فرهنگ عاشورا امروز دست برتر در منطقه را دارد / مسئولین گام سوم را محکم تر اجرا کنند و دستگاه دیپلماسی سیاست لبخند و تلفن را دیگر کنار بگذارد

به گزارش آدینه سپیدان، حجت الاسلام موسوی انور، امام جمعه شهرستان سپیدان در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته شهرستان ضمن رعایت همگان به تقوای الهی و توصیه به برگزار کردن هر چه با شکوه تر مراسمات سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام و حضور در دسته جات، هیئات و مساجد از مردم خواست تا عظمت و مدح مسلمین را نشان دهند.

حجت الاسلام موسوی انور گفت: عاشورا تفکر تعالی و بالندگی شیعه هست و برای سید الشهدا هرچه که هزینه کنیم یقینا سرمایه گذاری برای پیشرفت و تعالی جامعه بشری است.

وی در توصیه ای به نمازگزان و مردم گفت: اسیر شبهات و دسیسه های دشمنان در شبکه ها و فضای مجازی و حقیقی نشوید و محکم و استوار بر مسیر حق که مسیر عاشورا است بمانید و حرکت کنید که ان شاء عاشورا جهانی خواهد شد همچنان که امروز اربعین در حال جهانی شدن است.

خطیب جمعه سپیدان با اشاره به سه ویژگی اقامه نماز ظهر عاشورا توسط سید الشهدا علیه السلام بیان داشت: حضرت سید الشهدا نماز ظهر عاشورا را با سه ویژگی اقامه کردند و آنهم نماز اول وقت، نماز با جماعت و نماز علنی در حالی که می توانستند در خیمه بخوانند و هزینه کمتری متحمل شوند و شهید و زخمی هم ندهند.

وی افزود: رمز ماندگاری حضرت سید الشهدا به همین نماز است به عبادت و بندگی و عبودیت اما متاسفانه برخی از هیئتی ها می گویند چون نظم هیئت ما به هم می خورد نماز را بعدا می خوانیم در حالی که ارباب و آقای من و شما برای نماز به شهادت رسید و عزیزان تاکید میکنم نماز ظهر عاشورا را فراموش نکنید.

امام جمعه سپیدان خاطر نشان کرد: دشمن همین را میخواهد، عاشورای سبک و بی خاصیت، عاشورای بی اثر و تاثیر پذیر، آن هیئتی و آن پیرغلامی که میگوید نماز را ولش کنید تا نظم به هم نخورد همین ول کردن یعنی عاشورایی که من میخواهم نه آن که امام حسین میخواست و اگر این طور باشد فرقی بین ما و آنانی که بی تفاوت بودند نیست و تمام مشکلات و پیچیدگی بشر بخاطر فاصله گرفتن از توحید و عبادت و بندگی است که مجددا توصیه میکنم نماز عاشورا را در هرکجایی که هستید اقامه کنید.

امام جمعه سپیدان در ادامه به تحلیل برخی از مسائل منطقه پرداختند و اظهار داشتند: چند سالی است که دو جریان قوی در عرصه تحولات غرب آسیا ایفای نقش می کنند یک طرف جبهه مقاومت و طرف دیگر جبهه سازش که هر کدام هم تلاش می کنند تا برنامه های خودشان را پیش ببرند و اجرایی کنند و نیاز است مردم تحلیل های سیاسی و مسائل روز جامعه اسلامی را بخوبی بدانند تا آن چیزی که در این مناظره ها، مجادله ها و رویارویی ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است دچار غفلت نشوند.

سید عبدالرحمن موسوی انور گفت: هر روز مشکلات منطقه پیچیده تر می شود اما جبهه مقاومت به لطف الهی قدرتمند تر حرکت می کند و به عنوان یک قدرت تاثیر گذار در معادلات منطقه ای قدرت مقاومت مطرح است که هم در میدان عمل و هم در میدان دیپلماسی دست برتر در منطقه را دارد و در منطقه غرب آسیا اتفاقی نمی افتد مگر اینکه دیدگاه و نظر جبهه و محور مقاومت مشخص شود.

وی در ادامه تصریح کرد: رهبری حکیمانه ای که محور مقاومت دارد باعث شده تا محور مقاومت به خوبی از همه بحران ها عبور کند و قصه سوریه یک موضوع بزرگی است و به مانند معجزه می ماند اما رهبری این مقاومت باعث شد که سوریه به ثبات برسد و نقش تعیین کننده ای در معادلات منطقه ای داشته باشد که چند مورد آن را می توان به صورت مصداقی دیدار اخیر انصار الله و هیئت یمنی و حماس با حضرت آقا اشاره کرد.

خطیب جمعه سپیدان گفت: امروز یمن در اوج حرکت می کند و آمریکایی ها مستاصل شده اند و درخواست می کنند تا با جبهه انصار الله گفتگو کنند. چرا؟ دلیل آن تقویت و قدرتی است که انصارا لله در منطقه دریای سرخ دارد و نمونه آن حمله موشکی به تاسیسات، پالایشگاه ها و فرودگاهای عربستان است که سامانه موشکی پاتریوت آمریکا نتوانسته با آنها مقابله کند و این برای جبهه سازش در منطقه مهم است و از طرف دیگر اختلاف، وادادگی و دو دستگی که در جبهه سازش و مقابل که اتفاق افتاده گویای همه چیز است.

حجت الاسلام موسوی انور با اشاره به نامه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین به مقام معظم رهبری و اهمیت این نامه گفت: نامه ای که حماس به حضرت آقا نوشته اند بی نظیر بوده است و با وجود اینکه اختلافی اعتقادی داریم اما با زبان غیر رسمی اعلام کرده است که اگر شما ولی فقیه جبهه مقاومت هستید ما هم امروز بخشی از این مقاومت هستیم و از سویی حزب الله لبنان با انتظار کشنده ای که به اسرائیلی ها تلویح کردند با حمله موشکی به خودروی نظامی اسرائیل و کشته و زخمی شدن تعدادی از صهیونیست ها نقش جمهوری اسلامی ایران و دست برتر را در تمام معادلات را نشان دارد.

ایشان به توطئه جدید برخی در داخل اظهار داشت: عده ای بدنبال توطئه دیگری تحت عنوان مذاکره مقامات جمهوری اسلامی با آمریکایی ها هستند که از طرف آمریکایی ها پیام هایی مبنی بر اینکه حاضر هستند از خواسته هایی که دارند دست بکشند و گشایش برای ایران فراهم کنند اما آنها با این وعده ها متاسفانه عده ای را در داخل بازی میدهند، عده ای هم بازی می خورند که عده ای هم افرادی هستند که مهره آنانند.

امام جمعه سپیدان تصریح کرد: آنها به صراحت اعلام می کنند که شرط مذاکره با ایران تغییر آرمان های انقلاب و تغییر حاکمیت است اما نمی دانم چرا برخی دائما مشکلات مردم را به مذاکره با آمریکا گره می زنند و به هر حال امروز ابتکار عمل در دست جمهوری اسلامی است و باید مردم و مسئولین و صاحب نظران با عبرت از عاشورا و با سازش ناپذیری در برابر زورگویی راه مقاومت را پیش بگیرند.

حجت الاسلام موسوی انور با اشاره به برداشتن گام سوم در کاهش تعهدات هسته ای گفت: بعد از نقض برجام از سوی آمریکا طبق بندهای برجام جمهوری اسلامی میتواند گام هایی در راستای نقض تعهدات بردارد اما توقع داریم مسئولین گام سوم را محکم اجرا و سانتریفیوژ های نسل ششم و هشتم هم را فعال کنند و دستگاه دیپلماسی هم سیاست لبخند و تلفنی را کنار بگذارد چرا که آنها عمیقا معتقد به سیاست چماق و هویج هستند.

در پایان سید عبد الرحمن موسوی انور امام جمعه شهرستان سپیدان از حجت الاسلام رئیسی ریاست قوه قضائیه به منظور برخورد جدی با فساد که تمام قد به میدان آمده و با شجاعت و تدبیر امید مردم را زنده کرده است تشکر کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *