صفحه اصلی / اخبار / جوان و دانشجو آرمان‌گراست، بایستی آنها را در حل مشکلات کشور دخیل کرد و مدیران پیر و فرتوت کنار روند / از فرماندار شهرستان به جهت تحت تاثیر قرار نگرفتن فشارهای سیاسی از سوی برخی افراد تشکر می‌کنم

جوان و دانشجو آرمان‌گراست، بایستی آنها را در حل مشکلات کشور دخیل کرد و مدیران پیر و فرتوت کنار روند / از فرماندار شهرستان به جهت تحت تاثیر قرار نگرفتن فشارهای سیاسی از سوی برخی افراد تشکر می‌کنم

✅ سید عبدالرحمن موسوی انور، خطبه‌های نماز جمعه ١۵ تیرماه ٩٨

💠 به گزارش آدینه سپیدان، حجت الاسلام موسوی انور، امام جمعه شهرستان سپیدان ظهر امروز ١۵ آذر ماه ۹۸ در خطبه های دوم نماز عبادی سیاسی این هفته شهرستان ضمن رعایت همگان به تقوای الهی و عرض تسلیت بمناسبت شهادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه سلام الله علیها به ابعاد شخصیتی ایشان پرداختند و گفتند:

🔶 هجرت و جهاد دو اصطلاحی است که در قرآن آمده و می تواند نقش مهمی از تمدن سازی اسلامی ایفا کند، یعنی برای تمدن سازی اسلامی گاهی نیاز به هجرت دارد و گاهی نیاز به جهاد. نقش هجرت و جهاد این بانوی بزرگوار نقش مهمی در تحقق حکومت الله و تمدن سازی داشته است و هجرت این بانوی بزرگ منشاء تحولات بزرگی در دنیای اسلام بود.

🔶 وی در ادامه گفت: به کسانی که در دختر دارند توصیه میکنم قدر و منزلت دختر را بدانند، دختر رحمت الهی است در منزل انسان و به این نکته باید توجه داشت که ویژگیهای روانی دختر متفاوت از پسر است.

🔶 ایشان اظهار داشت: متاسفانه در برخی از خانواده ها دختران به گونه ای برداشت و احساس می کنند که والدین رفتار و توجه هاتشان نسبت به پسرها بیشتر و بهتر است و این اشتباه است. والدین هم باید مراقب باشند که حتی این احساس هم در آنان به وجود نیاید.

🔶 خطیب جمعه سپیدان با اشاره به اهمیت فضای آرام خانواده در سلامت روان خانواده به ویژه دختران گفت: سیره برخورد اهل بیت سلام الله علیها با دختر را ببینید چگونه بوده است. اگر فضا و جو خانواده را آرام نکنید این دختر خانم ها نمی‌توانند درد و دل و نیازهای خودشان را به پدر و مادرشان بگویند و آسیب روحی می‌بینند اگر آسیب اجتماعی نبینند. در آسیب‌های اجتماعی دختران بیشتر در معرض آسیب هستند و آن هم به خاطر این است که ما در این زمینه توجه‌هات و رعایت‌های لازم را نمی‌کنیم.

🔶 امام جمعه سپیدان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو در ١۶ آذرماه سال ۱۳۳۲ گفت: تاثیر گذاری نقش و حرکت دانشجویان در تعالی کشور و بالندگی نظام اسلامی انکار ناپذیر است. سیاستمداران باید به نسل جوان توجه ویژه‌ای داشته باشند و در بیانیه گام دوم، حضرت آقا بیشترین تاکیدشان بر روی نسل جوان است.

🔶 وی تصریح کرد: همین دانشجویان و نسل جوان بود که در هشت سال دفاع مقدس معجزه‌ها ساختند، اما امروز متاسفانه وضعیت کشور را ببینید کسانی که دم از رشد و توسعه کشور می زنند میانگین سنی مسئولان و کارگزارانشان چقدر است؟ چرا از جوانان استفاده نمی کنید؟ دانشگاه های ما مملو از نخبگان و متفکرات جوانی است که در دنیا نبوغ فوق العاده ای دارند.

🔶 حجت الاسلام موسوی انور با بیان اینکه دانشجو و جوان آرمانگرا است گفت: دانشجو و جوان در امورات محوله به دنبال مطامع سیاسی نیستند بلکه جوان انقلابی به دنبال آباد کردن میهن و مملکت خود است و لازم است مسئولان با استفاده از توان جوانان و با بکار گیری در رده های مختلف مدیریتی مشکلات کنونی کشور را حل کنند.

🔶 خطیب جمعه عنوان کرد: همین اردوهای جهادی را ببینید که جوانان انقلابی چگونه با دست خالی درحال آباد کردن مناطق محروم کشور هستند، اگر همین جوان ها قدرت در دستشان باشد طبیعتاً این کشور را از این گردنه ها بیرون خواهند کشید.

🔶 امام جمعه سپیدان خاطرنشان کرد: مسئولان ۶۰ – ۷۰ ساله دیگر رمقی برای کار کردن ندارند بلکه باید پشتوانه های فکری باشند، اما ببینید چگونه به صندلی ها چسبیده و رها نمیکنند. کارها و حل مشکلات را باید به جوانان سپرد اما افراد پیر و فرتوت را بر مسند امور گماشته اند و بعد هم که از عهده امور بر نیامدند دست به دامن غرب می برند.

🔶 سید عبدالرحمن موسوی انور با اشاره به سالروز شهادت سید عبدالحسین دستغيب سومین شهید محراب گفت: شهید دستغیب از افتخارات استان فارس و دنیای اسلام است و چه خدمات و اثرات علمی و اخلاقی که به دنیای اسلام ارائه نکرد. ایشان یک شاخصی است در استان فارس اما متاسفانه امروز عده‌ای نان اسم این شهید را می‌خورند و برخلاف شهید دستغیب حرکت می‌کنند.

🔶 ایشان با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار داشت: انتخابات نماد و تجلی مشارکت سیاسی در نظام جمهوری اسلامی است و لازمه حاکمیت مردم در تعیین سرنوشت خودشان می باشد. انتخابات بزرگترین پدیده سیاسی اجتماعی نظام اسلامی است و مشارکت تمام آحاد جامعه چه به عنوان انتخاب کننده و چهانتخاب شونده در این امر ضرورت دارد.

🔶 حجت الاسلام موسوی انور با تاکید بر این نکته که مردم باید در انتخاب کاندیدها دقت لازم را داشته باشند عنوان داشت: اگر اکثریت نمایندگان کنونی که در مجلس هستند ساده زیست، انقلابی، مردمی و با صداقت بودند حداقل نیمی از مشکلات کنونی که در کشور داریم را نداشتیم. نماینده‌ای که در مجلس دوکان باز می‌کند و با فلان وزیر و فلان سازمان زد و بند دارد این نماینده کجا می رسد از حقوق مردم دفاع کنند و حرف از حقوق مردم به میان آورد.

🔶 وی تاکید کرد: مردم باید نماینده‌ای را انتخاب کنند که انقلابی، مومن، شجاع، زاهد، ساده زیست و مردمی باشد و توصیه بنده هم همیشه این بوده است که اسیر دست کسی نباشید.

🔶 حجت الاسلام موسوی انور ایجاد امنیت عمومی، عمل به قانون و ایجاد بستر مناسب برای رقابت سالم را از ملزومات برگزاری یک انتخابات خوب عنوان کرد و افزود: عملکرد مسئولان رصد می‌شود و مردم متناسب با عملکرد مسئولین دقت و توجه لازم را دارند و این گونه نباشد که مسئولین سیاسی بخواهند باب میل یک گروه سیاسی قدم بردارند.

🔶 وی با تشکر از فرماندار شهرستان در تحت تاثیر قرار نگرفتن فشارهای سیاسی از سوی برخی افراد گفت: انتخابات حق این مردم و مملکت است و اینجا جا دارد از تصمیماتی که تاکنون فرماندار محترم گرفته اند تشکر کنم که تحت هیچ گونه فشار سیاسی و سهم خواهی گروهی قرار نگرفته است.

🔶 امام جمعه سپیدان در توصیه‌ای به دست‌اندرکاران انتخابات گفت: هیئت‌های نظارتی و هیئت های اجرایی تایید صلاحیت ها را با دقت انجام دهند. کاندیداهایی میشناسم در نقاط مختلف ثبت نام کرده اند که خدا میداند شاگردی یک بقالی هم زیادیشان است.

🔶 خطیب و امام جمعه شهرستان سپیدان با اشاره به پیام رأفت انگیز مقام معظم رهبری مد ظله العالی بیان داشت: حضرت در پیامی که فرمودند با کسانی که از روی جهل در اغتشاشات حضور داشته‌اند با مهربانی برخورد شود، این رأفت اسلامی نشانه های یک رهبر دینی است. اما کسانی که نیروهای اجیر شده اسرائیل و منافقان بودند باید به شدت با آن برخورد شود.

🔶 ایشان در پایان به حوادث مشابه در ایران و عراق اشاره کردند و گفتند: امیدوارم در کشور عراق هم بساط فتنه جمع شود و همان کسانی که در کشور ما چنین کارهایی انجام دادند در عراق هم انجام می‌دهند اما عراقی‌ها دیر متوجه خواهند شد و زمانی می فهمند که زیرساخت‌های کشورشان نابود شده است اما الحمدالله به لطف مردم با بصیرت مان در کمتر از ۷۲ ساعت با حضورشان نقشه شوم دشمن را خنثی کردند اما گلایه‌های مردم همچنان پابرجاست و این به منزله راضی بودن از عملکرد مسئولین نیست.

✅ حجت الاسلام موسوی انور، خطبه‌های نماز جمعه ١۵ تیرماه ٩٨

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *