صفحه اصلی / برگزیده ها / خطبه ۲۹ شهریور ۹۸

خطبه ۲۹ شهریور ۹۸

بسم الله الرحمن الرحیم

خطبه ۲۹ شهریور ۹۸

خطبه اول :

سَوَاءٌ عَلَيْهِمْ أَسْتَغْفَرْتَ لَهُمْ أَمْ لَمْ تَسْتَغْفِرْ لَهُمْ لَن يَغْفِرَ اللَّهُ لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الْفَاسِقِينَ

عبادالله اوصیکم ونفسی بتقوی الله

خودم و همه شما برادران و خواهران گرامی را به رعایت تقوای الهی توصیه می کنم .

تقوایی که فرمودند : لا يَراكَ اللّه ُ حَيْثُ نَهاكَ، وَ لا يَفْقِدَكَ حَيْثُ أَمَرَكَ.

تقوایی که به عنوان مهم ترین درمان برای اصلاح ساختار روحی جامعه و شخص توصیه شده است فرمودند به دستورات خداوند متعال عمل کنید هر جایی که خدای متعال دستور داده است حاضر باشید لا يَفْقِدَكَ حَيْثُ أَمَرَكَ جاهایی که خداوند دستور داده است چه در وقت نماز چه در امر به معروف و نهی از منکر  چه در جاهایی که انسان احساس می کند هزینه ای برای او داشته باشد آنجا مصداق تقواست و آن جاهایی که انسان را نهی کرده اند لا يَراكَ اللّه ُ حَيْثُ نَهاكَ، خدای متعال نباید شما را ببینند در کنار فساد اخلاقی، در جاهایی که غیبت، تهمت و مجالس لهو و لعب است آن جا جای انسان متقی نیست تقوا یعنی این اگر این گونه شود ساختار جامعه اصلاح می شود دردهای روحی و دردهای معنوی جامعه بشری درمان می شود مهم ترین راه و کلید برای خوشبختی و سعادت جامعه بشری همین است که امیرالمومنین علیه السلام تقوا را به عنوان یک اصل مسلح توصیه کردند.

 در خطبه های گذشته پیرامون آیاتی از قرآن در سوره مبارکه منافقون مطالبی را پیرامون این جریان مهلک، کشنده و شکننده برای جامعه اسلامی عرض کردیم .

جریان نفاق جریان بسیار خطرناکی است که جامعه اسلامی را از درون تهی و نابود می کند  خدای متعال در آیات دیگری در قرآن پیرامون این جریان خطرناک اجتماعی صحبت هایی را کرده است در ابتدای سوره مبارکه بقره هم آمده است و لی یک سوره هم مجزا به جهت اهمیت این موضوع مهم و هشدار به جامعه اسلامی هم بیان کرده است مطالبی را در هفته های گذشته عرض کردم در این هفته هم چند جمله ای را در مورد جریان نفاق در ایجاد حادثه عاشورا و نقش نفاق در عاشورا و جریان سیدالشهداء علیه السلام بیان کنم لازم است که قبل از آن مقدمه ای را عرض کنم تا در جلسات آتی و خطبه های آینده به بحث و جریان تاثیرگذار نفاق در عاشورا برسیم .

اگر بخواهیم موضوع حماسه عاشورای حسینی را بصورت تحلیلی جامع و عمیق بررسی نمائیم، لازم است حوادث بعد از غدیر خُم و خیانت به ولایت و امامت مسلمین مورد بررسی قرار گیرد.

یکی از مهمترین جریانی که در درون امت اسلامی  از همان ابتدای عصر نبوی صلی الله علیه و آله و سلم شکل گرفت جریان نفاق بود .

جریان پیچیده وکشنده نفاق از بدو تأسیس حکومت نبوی صلی الله علیه و آله و سلم  و در عصر حاکمیت علی ابن ابیطالب علیه السلام  و به خصوص در جنگ های سه گانه ای که بر حضرت تحمیل گردید، همواره لبه پنهان نفاق که تیزتر از لبه آشکار کفر و شرک در مقابل امیرالمومنین علیه السلام بود شما می بینید چه هزینه های سنگین و شکننده ای را بر دنیای اسلام و حکومت اسلامی و شخص ولی امت اسلامی متحمل کردند لذا شناسایی دشمن برای حاکمیت  و امت اسلامی و خصوصا جریان نفاق از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

در حقیقت جریان نفاق برای ضربه زدن به حاکمیت، امت، کشور و ملت اسلامی نقش ستون پنجم را برای حکومت های دیگر دارد  . در طول تاریخ اسلام مسلمین، همواره نقش ستون پنجم را در انقلاب های اسلامی و غیر اسلامی ایفا کرده و بیشترین خسارات هم به پیکره انقلاب ها از همین منظر وارد گردیده است  خصوصا در زمان سیدالشهداء علیه السلام . سیدالشهداء علیه السلام یک حرکت انقلابی را شروع کردند و حرکت انقلابی سیدالشهداء علیه السلام هم از این جریان شکننده دور نبوده است .

به هر حال با استناد به آیات قرآنی و منابع رسمی دینی عرض کردیم جریان نفاق  یک چهره بزک کرده و پنهان برای خودش دارد و دنبال نفوذ و فریب برای براندازی جمهوری اسلامی وجود دارد و گفتیم دو راه را جریان نفاق برای خودش در نظر دارد یک راه ورود و یک راه خروج، یک راه آشکار و یک راه پنهان که هر دو که را عرض می کنم و تذکراتی که در آیات و روایات وجود دارد برای هشدار است . هشدار به مسلمین و کسانی که دلسوز جامعه دینی هستند واقعا دلسوز حاکمیت اسلامی هستند و این ها باید برای ما عبرت شود فَاعْتَبِرُوا يَا أُولِي الْأَبْصَارِ آن هایی که صاحب امر هستند باید دقت کنند که این جریان چقدر در طول تاریخ به اسلام ضربه زد امیرالمؤمنین علی علیه السلام به نقل از پیامبر عظیم الشان اسلام صلی الله علیه و آله و سلم خطاب به محمد ابن ابی بکر می فرمایند:  « تحقیقاً برای امتم از مؤمن ومشرک هراس و نگرانی ندارم، چرا که مؤمن به واسطه ایمانش تحت محافظت خداست و مشرک را نیز به سبب شرکش، خداوند نابود می‌کند. لیکن من برای شما از هر منافق پنهان و نقابدار که عالمانه سخن می گوید، نگرانم. چراکه می‌گوید آنچه را خوب می‌دانید و عمل می‌کند آنچه را بد و منکر می‌دانید . »  شماها که اهل جمعه و جماعت هستید خیلی دقت کنید . امروز این جریان را باید بشناسید نباید تاریخ دوباره تکرار شود عالمانه سخن می گویند سخن شان سخن متین، دقیق و از روی حساب و کتاب دارند صحبت می کنند راه های وردشان راه بسیار روشن و آشکاری است . خیلی مهم است بعد می فرمایند : نگرانم. چراکه می‌گوید آنچه را خوب می‌دانید و عمل می‌کند آنچه را بد و منکر می‌دانید .  در پنهان نقشه ها و توطئه هایی که می کشند برای ریشه کن کردن و نابود کردن حکومت اسلامی است و لذا جریان نفاق را محدود به زمان و مکان خاصی نیست در صدر اسلام هم وجود داشت امروز هم وجود دارد فردا هم وجود خواهد داشت منتهی آن چیزی که برای مهم است این است که ما این ها را بشناسیم و اجازه ندهیم که این ها عرض اندام کنند اجازه ندهیم که این ها بتوانند رخنه پیدا کنند در ارکان تصمیم گیری حکومت چه در حوزه های فرهنگی، اقتصادی، تربیتی، آموزشی، سیاسی و غیره  این ها را باید بشناسیم و آن ها را خلع صلاح کنیم مهم ترین راه مبارزه با جریان نفاق روشنگری و بصیرت افزایی در امت اسلامی است . ان شاالله در هفته آینده به طور مفصل به دسته بندی های منافقین در اسلام می پردازم  و اشاره می کنم به برخی از مسائلی  و کارهایی که به اسم دین انجام دادند شما می دانید مسجد ضرار را چه کسانی راه انداختند ؟ مسجد ضرار را ساختند بعد ببینید چه آب و تابی به این مسجد داده بودند و اگر شخص پیغمبر نمی بود کسی نمی توانست مسجد ضرار را خراب کند و آتش بزند . تنها مسجدی که به دست پیامبر عظیم الشان آتش گرفت مسجد ضرار بود که مرکز فتنه و نفاق بود . این مرکز ساخته شده بود برای اینکه ریشه اسلام را به کلی از بین ببرد که به دستور خدا توسط پیامبر عظیم الشان اسلام جلوی آن را گرفت.

در خطبه های آینده با بررسی تاریخ صدر اسلام و مقایسه تحلیلی تطبیقی آن با شکل گیری و استمرار انقلاب اسلامی و همچنین استناد به سنت های تغییر ناپذیر الهی حاکم بر تاریخ، تلاش میکنم دسته بندی های پدیده شوم نفاق، بویژه نفاق جدید و همچنین چگونگی شناخت و مقابله با آن در راستای تبیین سخنان امامین انقلاب در این باره مورد بررسی قرار دهم. ضمن آن که این بحث به عنوان کلیدی است برای بررسی و تحلیل فتنه محتمل درآینده.

خطبه دوم :

خودم و همه شما مومنین و مومنات را به رعایت تقوای الهی توصیه می کنم. عرض تسلیت به مناسبت ایام اسارت آل الله محرم حسینی و شهادت سیدالساجدین .

اشاره به مناسبت ها و رویدادها :

  • شنبه ۳۰ شهریور روز جهانی صلح .
  • یک شنبه ۳۱ شهریور که در خاطره همه ملت ایران ثبت شده است آغاز هفته دفاع مقدس آغاز جنگ تحمیلی در سال ۵۹ ۱۳ که توسط مستکبران عالم بر ملت مظلوم ایران تحمیل شد .
  • دوشنبه ۱ مهر سال روز تخریب حرمین عسکرین علیهم السلام که این اوج خباثت دشمنان به اهل بیت علیهم السلام و اوج عجز و ناتوانی در مقابل ولایت است و همچنین طبق روایتی ۲۵ محرم در سال ۹۵ ه. ق. شهادت زین العابدین امام سجاد علیه السلام که عرض تسلیت به همه شما دارم .

امام سجاد علیه السلام به عنوان حماسه ساز و تداوم بخش مسیر ولایت عاشورا بودند که در راس کاروان اسرا در کنار حضرت زینب سلام الله علیها نقش بزرگی را ایفا کردند برای احیاء توحید واقعی، نبوت واقعی، امامت واقعی و تزریق معنویت و انسانیت به جامعه بشری .

  • دوشنبه ۱ مهر روز اورژانس
  • روز اورژانس را به تلاشگران این عرصه تبریک می گویم. این عزیزان به عنوان فرشته نجات در جا جای میهن منشا خدمت هستند. انصافا کار، کار بسیار بزرگی است. خیلی کار با اهمیت و پر استرسی است و به همه این عزیزان خدا قوت می گویم.
  • ·         حال و هوای محرم و عاشورای حسینی می طلبد ما را در یک فضای تحلیلی قرار دهد و خصوصا اینکه ما هفته دفاع مقدس را در پیش رو داریم و جریان هایی در داخل و خارج کشور در حال وقوع است و تحلیل های فراوانی صورت می گیرد به هر حال نهضت سیدالشهدا علیه السلام منشاء است جمله زیبای کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا  . این یک استراتژی است  و برای ما مهم است. برای جبهه حق راهبردی است ما اگر در دفاع مقدس توانستیم جانانه ایستادگی کنیم بخاطر اینکه  الگو گیری از روز عاشورا داشتیم مبارزه با ظلم و ستم در جنگ تحمیلی ما را امروز روی پای خودمان نگه داشته است  کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا جمله بزرگی است که امروز می تواند دنیا را تکان دهد عاشورا نقش بسیار زیادی برای هدایت جریان های انقلابی و ظلم ستیزی ایفا کرده است امروز باید کاری کنیم که عاشورا، همه روز مستضعفین شود. امروز باید کاری کنیم که کربلا، همه بلاد اسلامی شود. امروز یزیدهای زمان، عمر سعدهای زمان، در بلاد اسلامی باید جایگاهشان را با عاشورایی هایی که امروز تربیت شده مکتب ابا عبدالله حسین علیه السلام هستند باید محو شوند. نباید این ها حاکمیت دنیای اسلام را بدست بگیرند به هر حال این روحیه انقلابی که امروز ما داریم و خودش را در عرصه های مختلف نشان داده که به برخی از آنها اشاره می کنم دست آورد مهم دفاع مقدس بود که سرچشمه گرفته از نهضت ظلم ستیز عاشورای سیدالشهداء علیه السلام بود. درست است جنگ برای ما خسارات جانی و مالی داشت ولی فوایدی هم جنگ برای ما داشت خیلی توانست به مردم ایران خدمت کند من نمی خواهم به ریز مسایل بپردازم اما امروز دست آوردهای دفاع مقدس برای ملت ایران و برای کشور و نظام ما فوق العاده هست امروز آرمان ها و ارزش هایی را که داریم حفظ می کنیم بر اساس تکلیفی است که رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس براساس تکلیف عمل کرده اند امنیتی که امروز مثال زدنی است برای کشور ما در برابر این همه تهدیدات مختلف نظامی، امنیتی، سیاسی و اقتصادی این هم یکی از دست آوردهای مقاومتی مردم ایران است که الگو برداری از دفاع مقدس است و قدرت و ظرفیت زایندگی مقاوم مردم ایران تسلی پیدا کرده در کشورهای دیگر اسلامی مثل عراق، لبنان، سوریه، نیجریه یکی از دست آوردهای روشن دفاع مقدس است و امروز اجماع نیروهای مقاومت که  کلید و رمز و راه ثابت خودشان را در مقاومت می دانند و مقابله با استکبار این الگو برداری از دفاع مقدس است. دفاع مقدس ضمن اینکه هزینه های سنگینی را ناخواسته توسط استکباران عالم برای ما تحمیل کرد اما قابلیت های عظیمی را هم برای ملت ما و ملت های اسلامی ایفا کرد که امروز باید از آن استفاده کنیم در این شرایط فعلی امروز  از عاشورا، از دفاع مقدس، از تاریخ پر نور ملت ایران اسلامی در طول این چهل سال. اما نکته ای که این روزها بر سر زبان هاست در رسانه ها مورد تحیلل قرار می گیرد سیاستمداران، تحلیل گران به آن می پردازند دو تا مسئله هست یکی مسئله پیش روی  جبهه مقاومت موفقیت هایی که جبهه مقاومت در منطقه بوجود آورده و روز به روز الحمدلله در حال کسب است یکی نوع نگرش و نوع موضع گیری که در جبهه مقابل استکبار و مرتجعین آنها وجود دارد در هفته های گذشته  اشاره کردم به دست آوردهایی بزرگی که جبهه مقاومت به محوریت جمهوری اسلامی ایران به مرکزیت و رهبری جمهوری اسلامی ایران بدست آورده اخیرا این قضیه آرامکو در عربستان اقدام بزرگی اما چیزی فوق تصور تمام  تحلیل گرانی نظامی و سیاسی دنیا بوده فکر نمی کردند همچین چیزی اتفاق بیفتد که در عربستان با مرز قریب به ۱۰۰۰ کیلومتر گروهی بنام انصار الله بیایند انجا با دستگاه های پیشرفته مخابراتی امروز سامانه های موشکی که عربستانی ها برای دفاع از خودشان مستقر کرده اند و چقدر این ها هزینه کردند بیشترین تجهیزات را در منطقه صدها میلیارد دلار تجهیزات نظامی عربستان وارد کرد امروز از دید نظامی بخواهیم این قضیه را تحلیل کنیم چیزی جز شرمندگی برای جبهه استکبار و اعراب مرتجع چیز دیگری نمانده این همه کارشناسان و مستشاران آمریکایی در نقاط مختلف عربستان مستقر هستند تمام تلاش را گذاشته بودند که پالایشگاه آرامکو محافظت شود و بعد فکر نمی کردندکه روزی انصار الله یمن که گروهی هست که  در مقایسه با جمهوری اسلامی از حیث توان نظامی،  ارتباطی و راهداری  غیره قابل مقایسه نیست قبلش را اشاره ای کوچکی حزب الله لبنان کرد به اسرائیل که به قول خودشان چهارمین ارتش قوی و قدر دنیا است یک اشاره کوچک کرد گفت ما فقط می خواهیم فقط یک ضربه شستی به آن ها بزنیم بعد ببینید به چه روزی افتادند قبل از این هم انصارالله هم اعلام کرد که ما مرحله به مرحله پیش می رویم منتظر حملات سنگین ما باشید این کار را کرده اند با تمام سامانه های پدافندی و موشکی نتوانستند جلو  10 پهباد یمنی که این ها خودشان فکر می کردند که فقط با شمشیر که به خودشان آویزان کرده اند می خواهند در مقابل قدرت عربستان سر بالا بگیرند اولا آبرو و حیثیت شان در دنیا رفت. رئیس جمهور آمریکا در موضعی که گرفت گفت ما دو سه صحبت کرده ایم اولا ما الان نمی توانیم ورود کنیم در آینده ببینم چکار می کنیم پاسخ ما پاسخ نظامی نیست چرا ؟ چون وقتی انصارالهی که در یمن به عنوان یک گروهی است که حالا جمهوری اسلامی گوشه چشم کوچکی به آن دارد این گونه این ها را مضمحل می کند این ها چگونه می توانند  با اصل قدرتی که امروز از نظر موقعیت های مختلف جمهوری اسلامی قرار گرفته ایم این ها چگونه می خواهند مقابله کنند گزینه نظامی و حرف های بی خودی که می زدند این فقط به عنوان یک تهدیدی که یک عده آدم های بزدلی را در داخل بترسانند وگرنه این ها می دانند یک بخش قابل توجهی از توانمندی های نظامی جمهوری اسلامی را می دانند در هیچ شرایطی نه موقعیت آمریکایی ها و نه موقعیت کشورشان هر چه بخواهند شاخ با شاخ با جمهوری اسلامی شوند که حضرت آقا فرمودند جنگ نمی شود مذاکره هم نمی شود این برای آمریکایی ها باخت است باخت صد درصد چون این ها توانش را ندارند. این ها  اگر کوچک ترین تعرضی به جمهوری اسلامی کنند حداقل یک سال، دو سال اینجا گیر خواهند افتاد راه فراری نخواهند داشت .
  • نکته دوم : شما نگاه کنید از آن طرف هم فرمودند شرایط اقتصادی خودشان شرایطی که در خود اختلافاتی که بین آمریکایی ها و سران آمریکایی اصلا اجازه نمی دهد که این ها وارد جنگ شوند اما از آن طرف هم عربستانی که شاخ و شانه می کشید برای همه امروز سردمداران عربستان بعد از چند روز هنوز هیچ موضعی رسمی در مقابل این بمب باران نگرفته اند چرا؟ از آن طرف هم بعد از این عملیات سخنگوی انصارالله باید با او صحبت کرد به امارات هم هشدار می دهد اگر بخواهند جبهه ظلم و استکبار را همراهی کنند کاخ های شیشه ای تان را روی سرتان خراب  خواهیم کرد همین کلمه ۲۰ دلار  نفت را بالا برده است اگر این اتفاق بیفتد چه می شود ؟ الان نفت با ۷۰ دلار رسیده است مطمئن باشید اگر بمبی بزنند در ابو ظبی دبی بیش از ۱۰۰ دلار قیمت نفت بالا خواهد رفت الان رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده است که ما منابع استراتیژیک نفت مان  را باز می کنیم حالا چقدر است کارشناسان می گویند منابع استراتیژیک آمریکا برای ۴۰ روز پاسخگو است منابع استراتژیک عربستان هم همین طور اگر آن ها هم بخواهند این کار را کنند ۴۰ روز بیشتر نمی توانند تمام ماشین صنعتی دنیا با نفت دارد اداره می شود راحت نیست آن ها که نفت را بر روی جمهوری اسلامی بستند گفتند کاری می کنیم که جمهوری اسلامی نتواند نفتش را بفروشد جمهوری اسلامی اصلا نمی خواست ورود پیدا کند اگر جمهوری اسلامی ورود پیدا می کرد تمام چاه های عربستان را نابود می کرد این چیزی نبوده الان می گویم ۵۰ درصد این پالایشگاه ها از بین رفته است و بیش از چند ماه طول می کشد که بخواهد این ها را درست کند این یک گروه کوچکی است عظمت جمهوری اسلامی و عظمت جبهه مقاومت امروز در دنیا مثال زدنی است . می گویند جمهوری اسلامی این کارها را کرده است باید بگویند این فرا فکنی ها همیشه بوده است اگر هواپیمایی به کوه می خورد می گفتند جمهوری اسلامی این را زده است  اولا این اقتدار جمهوری اسلامی است که هر جایی می تواند ورود کند اما ورود نکرد این اتهام زدنی و فرافکنی ها کار آمریکایی ها است آمدند یک چهار تا آهن پاره گذاشته اند آنجا گفته اند آقا این ها پهبادهایی است که از ایران آمده است کار ندارد کارهای رسانه ای این ها مضحک است شما اگر می توانید راست می گویید در مقابل همین گروه ها خودتان را نشان دهید حزب الله اش بود که در چهارمین ارتش دنیا را زمین گیر کرد این انصارالله بوده که عجب و شاخ اعراب را شکست هنوز مسئولین و پادشان عربستان نقوق نکشیده اند گفته اند آقا جامعه جهانی به داد ما برسید ؟ ترامپ هم اولین جمله ای که گفت، گفت اگر ما بخواهیم به داد شما برسیم خرج دارد از قبلش هم رئیس انصارالله گفته بود ما پستان شتر را می زنیم حواستان جمع باشد یعنی در دهان آمریکاست می زنیمش و زدنش خوب این ها عزت است .  اما یک نکته ای می خواهم به شما بگویم این عزت روز به روز دارد بیشتر می شود وعده خدای متعال است اما دشمن در جبهه بیرونی موفق نخواهد بود مطمئن باشید یعنی این ها هر کاری هم که کنند نهایتا این ها به توجیه روی آوردند که آقا ما می خواهیم این مسائل را جمع کنیم باید یک مذاکره ای صورت بگیرد  حضرت آقا هم در همین جلسه اخیر درس خارج شان فرمودند مذاکره مطلقا ممنوع چه در نیویورک چه در جای دیگر چه رئیس جمهور چه کس دیگر اما یک جریان نفاقی داخل است ما ضربه را از آن جا می خوریم بیرون ضربه نمی خوریم می بینید در عرصه های بین المللی امروز می بینید دست برتر جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت اما جریان هایی که در داخل به عنوان جریان های نفاق دارند فعالیت می کنند رسانه دست آن هاست جریان هایی که امروز شما نگاه کنید یا ستون پنجم  آمریکا هستند یا به فرمایش حضرت آقا سربازان اسرائیل و آمریکا در جمهوری اسلامی هستند در عرصه های مختلف هم فعالیت می کنند. در همان ایام عاشورا یک دختری خودسوزی کرد پدر دختر اذعان کرد اولا که این  دختر خودش مشکل روانی داشت و دارو مصرف می کرد  ما نمی دانیم چه بوده است چقدر شرم آور است برای آن مسئولی که بیاید پیراهن عثمان درست کند که مقابل جمهوری اسلامی بایستد دیدید چکار کردند شرم که ندارند حیا که نمی کنند خجالت که نمی کشند پوست کلفت و بی دین هستند آدم های منافقی هستند آدم های ضد انقلابی هستند در طول تاریخ انقلاب دیدید چرا شما از این پیروزی ها را نادیده می گیرید بخاطر این که این همه موفقیت ها را تحت شعاع قرار دهند عاشورا را تحت شعاع قرار دهند  این اراجیفی که این ها سر هم می کنند از چه گروهایی استفاده می کنند از گروه های لاابلی و بی بند و بار فاسد سگ باز سلبریتی که سواد و دین ندارد این ها اگر مصلح جامعه بود اگر هادی جامعه بودند زندگی خودشان پر از فساد نبود.  امروز ببینید کدام یکی از آن ها زندگی سالمی دارند تمامشان چند تا شوهر کرده اند چند تا زن گرفته اند اصلا کانون خانواده را منهدم کرده اند این ها تربیت شده ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی هستند بعد عکس شان را با سگ می گیرند و در اینستاگرام می گذارند این ها می خواهند برای من و شما تعیین و تکلیف کنند در مملک امام زمان تعیین و تکلیف کنند غیرت ما کجا رفته است چه کسی به این ها اجازه می دهد در هر زمینه ای اظهار نظر کنند دهان این ها را باید گِل گرفت چه کسی باید گِل بگیر صدا و سیمای جمهوری اسلامی امکانات و بیت المال این مملکت را در اختیار این ها قرار می دهند یک مشت آدم های بی سواد و بی بند و بار بعد بیایند در مقابل امام حسین هم قلم فرسایی کنند رئیس صدا و سیما باید پاسخگو باشد اینقدر نیروهای خوب، مومن و انقلابی هستند می توانند در عرصه های هنری ورود پیدا کنند. امروز فرار از مالیات یکی از مشکلات این مملکت است میلیاردها پول این ها به جیب می زنند همین فوتبالیست ها به جیب می زنند این ها یک هزاری مالیات نمی دهند و طلبکار هم هستند عیش و نوش شان در خارج از کشور است هر غلطی را دوست دارند می کنند.  بچه های مومن و انقلابی باید از این مرزها دفاع کنند بعد طلبکار هستند. شناخت نفاق در جمهوری اسلامی کار خیلی شاق و سختی نیست مذاکره با آمریکا چه بابی را  در جمهوری اسلامی باز کرد. چه دردی را دوا کرد کدام یک از مشکلات لاعلاج جمهوری اسلامی را علاج کرده

 چرا عده ای ساز مذاکره را نواختند؟ دنبال چه چیزی هستند؟ دنبال این نیستند که جمهوری اسلامی را نجات دهند دنبال این هستند که جمهوری اسلامی را بزنند زیر آب مبارزه ای که قوه قضائیه شروع کرده مگر دوست و دشمن نیست مگر همه نمی گویند خدا بیامرزد پدر این رئیس قوه قضائیه که آمد ذره ای امید را در دل مردم زنده کرده شما الان جریانی را که علیه این ها راه افتاده اند همین جریانی که خصوصی این دختر را اول می خواستند قوه قضائیه را بزنند بعدش هم نامه های سرگشاده چرا شما سیاسی برخورد می کنید کدام سیاسی دزدها دور و برتان را گرفته انند رحم نمی کنند این ها جزء استراتژیک شان است این ها گفتند حالا که جمهوری اسلامی می خواهد بره زیر آب هر کسی بره آن طرف آب این ها در جلسات خصوصیشان گفته اند بنده همین طور نمی گویم گفتند چرا شما اینقدر می برید. دختر وزیر، پسر وزیر، داماد وزیر و معاون وزیر این همه میلیار میلارد گفتند کار جمهوری اسلامی دیگر تمام شده ما به اندازه خودمان برداریم برویم دیدند نه جمهوری اسلامی تمام شدنی نیست جمهوری اسلامی پا روی دم این ها گذاشته صدای واویلا  چرا سیاسی برخورد می کنید.

مذاکره یعنی چه ؟ هر چه من می گوییم شما بگویید. چشم. شما مذاکره رسمی که سازمان ملل آمد و شما پای آن را امضاء کرده اید پای آن نایستاده اید گفته اند ما ۱۵ میلیار به شما می دهیم این هم که گفتند نه اصلا شما نفت تان را به خودمان دهید ما غذا و دارو به شما می دهیم ما که کشورهای آفریقایی نیستیم ما اگر بنا شود نفت مان به فروش نرود نمی گذاریم هیچ احد الناسی در خلیج فارس نفت بفروشد این را همه مسئولین ما اعلام کردند تعارف که نداریم نشان هم دادند بله ما نزدیم اما به هر حال حمایت ما از یمن یک حمایت استراتیژیک است همچنان که از سوریه حمایت کردید موفق شدند همچنان که از لبنان حمایت کردیم عزت ایرانی را نمی فروشیم شما می خواهید عزت ایرانی را بفروشید ولی هیهات شعار امام حسین است هیهات من الذله لذا عزیزان هوشیار باشید شرایط بسیار حساسی است و بسیار مهم است . حضور مردم بسیار تاثیر گذار است روشن گری بسیار مهم است ان شاالله خدای متعال کمک کند بتوانیم شرایط خوبی را ایجاد کنیم .

 در آستانه بازگشایی مدارس هستیم توصیه می کنم به والدین محترم که با تعامل با آموزش و پرورش مسیر بازگشایی مدارس را هموار تر کنند با این شرایطی که وجود دارد ان شاالله کمک کنید تا دانش آموزان با روحیه خوبی سر کلاس ها حضور پیدا کنند .

تشکر می کنم از مردم خوب و ولایی شهرستان جهت فعالیت موکب امام حسن عسکری علیه السلام الحمدالله امسال حضور بسیار خوب است ان شاالله خدمت دهی مان با کمک شما مردم مومن بسیار عالی شود حتما ان شاالله اطلاع رسانی کنید که در موکب امام حسن عسکری علیه السلام در کربلا در خدمتتان باشیم .   

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *