صفحه اصلی / اخبار / دیدار نماینده ولی فقیه در اداره کل منابع طبیعی فارس با امام جمعه سپیدان

دیدار نماینده ولی فقیه در اداره کل منابع طبیعی فارس با امام جمعه سپیدان

به گزارش آدینه سپیدان، حجت الاسلام یار محمودی نماینده ولی فقیه در اداره کل منابع طبیعی استان فارس با امام جمعه سپیدان دیدار کردند.

حجت الاسلام یار محمودی گفت: هم اکنون که به برکت جمهوری اسلامی در ۹۰۰ شهر کشور نماز جمعه برگزار می شود این مرکز عبادی سیاسی نقش مهم، کلیدی و موثری در حفظ و صیانت از جنگل ها و مراتع دارند و با توجه به اینکه مقام معظم رهبری مایل هستند و دغدغه مسئله حفاطت از محیط زیست را دارند که این موضوع به یک فرهنگ تبدیل شود و الحمد الله نماز جمعه یکی از آن مراکز مهم و اثرگذار در این عرصه می باشد.

وی با تاکید بر اینکه نیروهای مردمی نقش مهمی در حفاظت از منابع طبیعی دارند افزود: با توجه به سفر گردشگران به مناطق مختلف استان بویژه شهرستان سپیدان و همینطور افزایش بارندگی ها در سال اخیر شاهد رشد مراتع در استان بوده ایم که این امر خطر آتش سوزی را افزایش میدهد و لازم است مردم هم مراقبت های لازم را مد نظر داشته باشند.

حجت الاسلام سید عبدالرحمن موسوی انور امام جمعه سپیدان گفت: در حوزه منابع طبیعی زمینه برای فساد و رانت بسیار زیاد است و علاوه بر اینکه باید نظارت دقیقی وجود داشته باشد در برخورد با سودجویان و متصرفین منابع ملی برخوردی جدی وجود صورت گیرد.

وی افزود: منابع طبیعی ثمن بخش نیست که عده ای بخواهند چوب تاراج به آن بزنند و آن چیزی که امروز مردم تشنه آن هستند عدالت است و خوشبختانه از زمانی که جناب آقای رئیسی بر مسند کرسی قوه قضائیه نشسته اند اقدامات قابل توجهی انجام داده اند و امید را در مردم زنده کرده اند.

موسوی انور گفت: بارها و مکررا گفته ایم که شهرستان سپیدان از استعدادهای خاصی در حوزه های مختلفی از جمله طبیعت های بکر و گردشگر پذیر بودن برخوردار است و متاسفانه آنگونه که باید مورد توجه قرار می‌گرفت هنوز نگرفته است که حفظ وحراست از آن جزء یکی از مهمترین امورات میباشد که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *