صفحه اصلی / اخبار / سخنان اخیر همراه با ریش‌خند رئیس جمهور استخوان مردم را سوزاند،/ آقای رئیس جمهور مردم چقدر باید تحمل کنند / نارضایتی های اجتماعی است که از دل آن سوء استفاده های امنیتی صورت می‌گیرد

سخنان اخیر همراه با ریش‌خند رئیس جمهور استخوان مردم را سوزاند،/ آقای رئیس جمهور مردم چقدر باید تحمل کنند / نارضایتی های اجتماعی است که از دل آن سوء استفاده های امنیتی صورت می‌گیرد

✅ حجت الاسلام موسوی انور امام جمعه شهرستان سپیدان، خطبه‌های نماز جمعه ۸ آذرماه ۹۸

💠 به گزارش آدینه سپیدان، حجت الاسلام موسوی انور امام جمعه شهرستان سپیدان در خطبه های دوم نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته سپیدان ضمن دعوت به رعایت تقوا و تبریک و تهنیت بمناسبت ولادت امام حسن عسکری علیه السلام به مناسبت های هفته اشاره و با تحلیل برخی از موضوعات و مسائل روز گفتند:

🔶 ۸ آذر ماه سالروز عملیات طریق القدس و آزادسازی بستان است و هر چه قدر که در رابطه با دفاع مقدس و الگو برداری برای جوانان صحبت کنیم هنوز هم جا دارد. چه خون‌هایی که ریخته نشد اما امروز شاهدیم که عده‌ای با بی تدبیری خون شهدا را پایمال می‌کنند. شهدایی که جان شیرین خود را بخاطر خدمت به مردم، نظام و مملکت اهداء کردند.

🔶 ایشان به سالروز شهادت شهید مدرس ابرمرد میدان سیاست اشاره کردند و گفتند: شهید مدرس، این مبارز نستوه در زمان خود کاری کرد که رضاخان با آن همه یال و کوپال و قلدری در مقابل ایشان به زانو درآمد، بزرگ مردی که اسوه و الگوست و ثابت کرد که ما می‌توانیم. ایشان شخصیتی است که همه از شجاعت، دیانت، زهد و تدبیر او انگشت به دهان مانده‌اند و امروز واقعا جای چنین شخصیتی در بین شخصیت‌ها و مسئولین کشور خالی است.

🔶 وی افزود: شهید مدرس دین شناسی بود، عمیقا با دین آشنا بود، اسیر حزب و گروه و هوا و هوس نبود، حریت و
آزادگی یکی از ویژگی‌های یک نماینده مجلس است، اما متاسفانه برخی از این نمايندگانی که مردم انتخاب می‌کنند دست‌شان زیر سنگ صاحبان زرو زور و تزویراست. در انتخاب دقت کنیم تا بعد خودمان را ملامت نکنیم.

🔶 امام جمعه سپیدان با نزدیک شدن به آغاز فرایند دور جدید انتخابات مجلس اظهار داشت: از دهم آذرماه عملیات اجرایی انتخابات ۹۸ و یازدهمین دوره مجلس کلید می‌خورد و فرآیند سی و پنجمین انتخابات جمهوری اسلامی آغاز می‌شود.

🔶 ایشان اصل انتخابات را علم و جزء افتخارات جمهوری اسلامی دانست و افزود: انتخابات علم جمهوری اسلامی است که از اولین روزهای پیروزی انقلاب، مردم با مراجعه به صندوق‌های رای این سیستم دموکراسی را در کشور نهادینه کردند و در طول این چهل سال یک دور هم انتخابات به تاخیر نیفتاده و باطل هم نشده که این خیلی مهم است.

🔶 وی خاطر نشان کرد: در طول این ۴۰سال انتخابات جمهوری اسلامی به لحاظ کمیت و کیفیت نه با قبل از انقلاب و نه با دیگر کشورها مدعی دموکراسی قابل مقایسه است چراکه میانگین حضور در کل انتخابات ۶۷٫۷ درصد می‌باشد و این افتخاری است برای جمهوری اسلامی و مردم ایران. این درحالی است که آمار انتخابات در بیشتر کشورهای مدعی دموکراسی زیر ۵۰ درصد است.

🔶 خطیب جمعه سپیدان مجلس شورای اسلامی را نماد مردم سالاری دینی معرفی و عنوان و با بیان ویژگی های یازدهمین دوره انتخابات مجلس گفت: نمایندگان مجلس نمایندگان مستقیم مردم هستند. انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی ویژگی‌های خاصی دارد، اولین انتخابات در گام دوم انقلاب می‌باشد که درحقیقت جشن بزرگ چهل سالگی انقلاب است لذا بسیار مهم است و مردم باید حضور حداکثری داشته باشند یعنی مسئولین بستر حضور مردم را باید فراهم کنند و مجلسی انقلابی با انتخاب مردم روی کار آید، اما متاسفانه برخی از مردم در انتخابات متعصبانه و کورکورانه رای می‌دهند که نتیجه آن وضعیت این‌چنینی کشور می‌شود.

🔶 ایشان در تذکری به مجموعه وزارت کشور و فرمانداری گفت: هیئت‌های اجرایی و نظارتی و سایر دستگاه‌ها نباید تحت فشار هیچ گروهی قرار گیرند، مردم این مسائل را خوب رصد می‌کنند، خصوصاً در شهرستان سپیدان که حساسیت ویژه‌ای دارد. و دست اندرکاران وزارت کشور و فرماندار باید بیشتر حواسشان را جمع کنند.

🔶حجت الاسلام موسوی انور در ادامه با اشاره به افزایش قیمت بنزین و حوادث پس از آن اشاره و بیان داشت: در خصوص سهمیه بندی بنزین ما حرف بسیار داریم، مسئولین به این اتفاقات اخیر نگاه ویژه‌ای داشته باشند. همه‌ی تحلیل و تفسیرها نباید غالباً امنیتی باشد. اگر اینگونه شد معطوف به این نقطه می‌شود که فقط بیگانگان نقش دارند و نارضایتی مردم همانند اتش زیر خاکستر همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند در حالیکه حقیقت امر این نیست.

🔴 ایشان تصریح کردند: باید به این سوال پاسخ اقناعی دهیم که آیا اسباب همه این اغتشاشات فقط بیگانگان هستند؟؛ خیر، نگاه باید نگاه اجتماعی باشد. نارضایتی‌های اجتماعی است که در دل آن سوء استفاده های امنیتی صورت می‌گیرد. آقایان مسئول شما می‌دانید یا نمی‌دانید، اما کلاه سر مردم نمی‌توان گذاشت.

🔶 وی خاطر نشان کرد: مردم با نظام و ولایت مشکل ندارند، مردمی که در راهپیمایی ها حضور دارند ثابت کردند انقلاب و رهبرشان را دوست دارند اما حرفشان این است که از بی تدبیری مسئولین پرمدعای اجرایی نارضایتی دارند اما با ولایت هستند.

🔶ایشان خطاب به تحلیل گرانی که آدرس غلط می‌دهند و می‌خواهند عملکرد مسئولین بی تدبیر را توجیه کنند اظهار داشتند: خیانت به انقلاب و مردم نکنید که نان خیانت، خوردن ندارد. آمارهای رسمی که وجود دارد حاکی از این است که بخاطر بی تدبیری اقتصادی و ایجاد شبکه فساد در یک طبقه خاص از مسئولین و ایجاد شبکه رانت در برخی از دست اندرکاران شکاف های جدی اجتماعی و طبقاتی ایجاد شده و در نهایت این شکاف‌هاست که خوشنت زا می‌شود.

🔴خطیب جمعه سپیدان بیان کردند: با این همه گرفتاریها و مشکلات و ضعف مدیریت‌ها رئیس جمهور در اوج ناباوری و در مقابل دوربین ها و با تمسخر و پوزخند می‌گوید که من هم صبح جمعه فهمیدم قیمت بنزین تغییر کرده است. این حرف خیلی مضحک است، برادر من خودت را مسخره کرده‌ای یا مردم را؟، شما به جای اینکه از مردم و رهبری عذرخواهی کنید و آب روی آتش بریزید و از اقشار کم درآمد دلجویی کنید بنزین دست گرفته‌اید و مردم را آتش میزنید؟. آقای رئیس جمهور امر به این مهمی را نمی‌دانستید و خبر نداشتید آنوقت ادعا میکنید که از زندگی مردم خبر دارید؟ و از قیمت نان و گوشت مردم خبر دارید؟ خبر دارید کسی که پول تهیه شیرخشک فرزندش را ندارد یعنی چه؟ قطعا ندارید !!!.

🔴 وی افزود: با این حرف ثابت کردید که حکومت و مدیریت جنابتان روی شاه سلطان حسین را سفید کرده است. یعنی این انسان هایی که در این قضیه کشته و زخمی شدند هیچ….

❌ امام جمعه سپیدان گفت: آقای رئیس جمهور باید پاسخگو باشید، دفتر رئیس جمهور باید پاسخ دهد. چطور شب قبل همه مردم می‌دانستند بعد شما می‌گویید اطلاع نداشتید. آن از وزیرشان که یک روز قبل به مردم دروغ گفت و از آن بگذریم دروغ شما را چکار کنیم.

❌ امام جمعه سپیدان خطاب به رئیس جمهور و مسئولان اجرایی کشور اظهار داشت: این همه افتضاح در کشور بوجود آمده، آنهم به خاطر ندانم کاری شما، استخوان انسان می‌سوزد با این حرفای شما. مردم چقدر تحمل کنند، مردم بخاطر بی‌تدبیری شما چقدر تحمل کنند و رهبری بخاطر شماها هزینه شود.؟

🔵 وی در پایان با درخواست از رئیس قوه قضائیه و نمایندگان مجلس گفتند: آش پخته آقایان لیبرال‌ بهتر از این نخواهد شد و معلوم شد که از وضعیت جامعه بی اطلاع هستند و از سیاست هیچ چیز نمی‌دانند. در اینجا ما نمازگزاران جمعه همراه همه هم میهنان و مردم مومن و انقلابی کشورمان از رئیس قوه قضائیه می‌خواهیم همچنانکه با اغتشاشگران برخورد می‌کنند با همه کسانی که به هر نحوی در این طرح مدیریت مصرف سوخت در هر سطحی که مقصر هستند برخورد جدی کنند و از نمایندگان آزاده مجلس هم استدعا داریم یکبار هم که شده برای خدا با مردم باشید و در این مورد به وظیفه انقلابیتان عمل کنید.

✅ حجت الاسلام موسوی انور امام جمعه شهرستان سپیدان، خطبه‌های نماز جمعه ۸ آذرماه ۹۸

🔶 آدینه سپیدان را دنبال کنید👇👇

🔹اینستاگرام
https://instagram.com/adine_sepidan

🔹گروه آدینه سپیدان در واتس آپ
https://chat.whatsapp.com/Hogll3rSFjYKQR2enr0v99

🔹ایتا
https://eitaa.com/adine_sepidan

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *