صفحه اصلی / اخبار / کوتاه از خطبه های نماز جمعه – ۹۶/۰۴/۱۶

کوتاه از خطبه های نماز جمعه – ۹۶/۰۴/۱۶

 

✴️ پیام خطبه ها ۹۶/۰۴/۱۶

محل: خطبه های نماز جمعه شهرستان سپیدان، مصلای نماز جمعه
خطیب: سید عبدالرحمن موسوی انور امام جمعه شهرستان سپیدان

✅ در این آشفته بازار گناه و معصیت، راه نجات و نردبان نجات انسان پاکدامنی است.

✅ در مسئله ازدواج موضوع سن یکی از اساسی ترین مسائل است که متاسفانه این موضوع هم در حال فراموش شدن است.

✅ مسیر زندگی های موفق درابتداو حلاوت ، وسیر رو به آسان آن در مراحل بعدیست است، إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْراً.اشتباه میکنندکسانیکه میخواهندسن ازدواج رابه تاخیر می اندازندبخاطررفاه ابتدایی .دراین صورت زندگی یکنواخت وبی روح میشود

✅ سن ازدواج از دو جهت حائز اهمیت است؛
– از نظر روانی، هر انسانی در هر سنی یک فاز روانی خاصی دارد و باید به آن توجه داشت.فازروانی سن جوانی شوق و اشتیاق ونیازبه ازدواج است
– از نظر فیزیولوژیکی (جسمی)، که باید به نیازهای طبیعی و شرعی انسان و اطفا این نیازها درسن جوانی جواب به موقع داد

✅ بعد از آزاد سازی موصل و شکست داعش و هم پیمانان آنها اکنون موضوع استقلال طلبی را در بین مردم منطقه کردستان عراق پیش کشیده اند تا به همان رویای قدیمی تجزیه کشورهای اسلامی برسند.

✅ بعد از عملیات عاشورایی و غرور آفرین سپاه پاسداران علیه مواضع داعش، عده ای در داخل کشور حملات ناجوان مردانه و مغرضانه ای علیه ارکان نظام از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام دادند.

🔴 چرا این هجمه ها؛

🔺 سپاه پاسداران از بدو شکل گیری و شروع بکار، ثابت کرده است فدایی ۱۰۰ درصد ملت و کشور و خار چشم دشمنان است. و از طرفی یار و امید مظلومان و مستضعفان است هر چند در مظلومیت است اما مقتدر می باشد.

🔺 سپاه پاسداران در فعالیت هایی که انجام میدهد از جمله فعالیت های اقتصادی بدنبال سود، بهره کشی و اقدامات انتفاعی نیست. سپاه در عرصه اقتصادی فعال است اما با روحیه جهادی و انقلابی و بدنبال عمران و سازندگی کشورمی باشد.

🔺 آن روزی که سپاه در مقابل دشمن سینه سپر کرده بود بلندگو بدست های امروزی خودشان را در منازل شخصی باد خنک میزدند.
امروز هم سپاه در اقصا نقاط کشور و خارج از کشوربا دمای بالای ۵۰ درجه سینه سپرکرده .ازجان ومال وناموس این ملت و مملکت دفاع میکندآقایان درمنازل چندمیلیاردی شان راحت در تهران نشسته وبرروی سپاه تیغ میکشند

🔺 کدام پروژه ملی وجود دارد که سپاه نتوانسته از عهده آن برآید و حتی در بعضی موارد به زور و اجبار پروژه ها را به سپاه قبولاندند.

✅ سپاه پاسداران ویژگی هایی دارد که دیگران و حتی دولت ها و دولت مردان ندارند.

🔺 سپاه روحیه جهادی و انقلابی دارد که برخی در سطح مدیریتی خود ندارند لول ومدل مدیریت آنها فرسوده و فرسایشی است. که ذیل مدیریت انقلابی سپاه مدیریت آنها آشکار وعریان می شود اینجاست که جایگاهشان در بین مردم متزلز میشود

🔺 سپاه از ابتدای کار ثابت کرد دلسوز ترین و مدافع حقیقی ملت است و هرکجا لازم بود با قدرت ایستاد. و این برای دولت مردان سخت است که سپاه در بین مردم محبوب باشد و برخی سیاسیون برای اینکه بر روی مدیریت ضعیف و ناکارآمد خود سرپوش بگذارند و توجه مردم را به مشکلات عدیده اقتصادی و معیشتی مردم منحرف بکنند ناجوان مردانه باکمک امریکاواسراییل ومنافقین به سپاه حمله میکنند.

موج سواری وجنگ روانی هرروزبه یک بهانه
— یکروز میگویند ایران رو به نابودی است چراکه صدای ربنا از تلویزیون پخش نمی شود و میگویند تلویزیون جمهوری اسلامی ملحد است؛ چرا دولت را باید درگیر یک امر سخیف کنند.

— روز دیگری در داخل و خارج از کشور میگویند وامصیبتا یک کنسرت مبتذلی را تعطیل کردند. و از این دست مسائل که کم هم نیست.

✅ امروز آقایان باید پاسخگوی مشکلات اقتصادی، رکود چند ساله مسکن، التهاب نظام بانکی و سپرده گذاران موسسات که سردرگم هستند و اشکشان جاریست باشند.

 

✅ پاسخ به کسانی که به نظام و سپاه حمله میکنند

🔺 اولا مردم، خائن و خادم خود را خوب میشناسند و خوب میدانند که انگل های اقتصادی چه کسانی هستند که چنگ در اموال مردم انداخته و با حقوق های نجومی شرم آور و وامهای کهکشانی، نظام را سرمایه و نردبان جاودان خودشان قرار داده. آنها انگل عرصه اقتصادی هستند.نه جهادگران و مردان روز سخت درسپاه

🔺 سپاه تفنگ دارد و به آن افتخار میکنیم؛ تفنگ سپاه سینه چه کسی را هدف قرار داده که اینگونه سخن میگویید. نکند کاسه ای زیر نیم کاسه باشد که از تفنگ سپاه میترسید.سپاه تفنگشرا مقابل دشمنان این مرزوبوم نشانه گرفته چرافریادوناله شمابلندشده؟

🔺 تمام امکانات رسانه ای خودشان را بکار میگیرند تا صدای منتقد را خفه کنند، اما ما اجازه نمیدهیم.

🔺 لبخند آمریکایی ها نتیجه نمیدهد اگر نتیجه میداد مصر و لیبی اکنون وضعیتش این نبود.
این یعنی برسرشاخ نشستن وبن بریدن

يکي بر سر شاخ، بن مي بريد / خداوند بستان نگه کرد و ديد
بگفتا گر اين مرد بد مي کرد / نه با من که با نفس خود مي کند

اینها خودشان به خود بد میکنند و خودشان به زمین خواهند خورد سپاه زمین نمیخورد.

🔺 روسیاهی تا کجا که رسما میرحسین موسوی در نامه ای به یکی از مشاوران کاخ سفید رسما درخواست کرد تا ایران را تحریم کنند. آیا ایران را باید برای حزب و جناح و گروه مصادره کرد.

⛔️ ما میدانیم و متوجه همه قضایا هستیم واگرحرف نمیزنیم مراعات میکنیم تا وحدت داخلی آسیب نبیند.

❌ توصیه میکنم که از این همه تخریب دست بردارید، رمزپیروزی این ملت وحدت وصمیمیت است .بین مردم ومسئولین .قوای سه گانه وتقویت نیروهای مسلح امیدواریم این تذکرات برای آقایان مفید باشد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *