صفحه اصلی / اسلایدر / خطبه ۹۶/۰۴/۰۲

خطبه ۹۶/۰۴/۰۲

پیام خطبه ۹۵/۰۴/۰۲

✅ یکی از نفحات خداوند ماه مبارک رمضان است.

✅ پیامبر اکرم (ص): اگر مردم میدانستند که ماه مبارک رمضان چه منافع و برکات، آثاری برای زندگی، دنیا و آخرت شما دارد آرزو میکردید که یکسال طول بکشد.

✅شرط رسیدن به حقیقت روزه طهارت روح است.

✅ امیرالمومنین علی (ع) فرمودند اگر میخواهید بهترین و واقعی ترین روزه را بگیرید باید از لذات دنیا فاصله بگیرید. ترک و فاصله گرفتن از دنیا این نیست که گوشه نشینی کنید بلکه قلبا از دنیا فاصله بگیرید.

آب در کشتی هلاک کشتی است / آب اندر زیر کشتی پشتی است
دنیا را باید خارج از محدوده خودش به آن نگاه کرد.

✅ روزه واقعی مراحلی دارد
– حفظ چشم از منظر دین.
– زبانی که باید از دروغ، غیبت، تهمت و… کنترل شود.
ادامه مراحل ان شاء الله در هفته آینده بیان میشود.

✅ روز قدس روز تجلیل از تفکر، راه و شخصیت الهی امام خمینی (ره) که با نگاه ژرف خود افق پیروزی را برای ما و امت اسلامی ترسیم کرد.

✅ روز قدس روزی است که میخواهد به مردم دنیا بگوید اسرائبل و اسرائیلی صفت، آمریکا و آمریکایی صفت هر کجای دنیا باشد ماندگار نیستند.

✅ اقدام عاشورایی دلیر مردان سپاه پاسداران

– این اقدام اگر چه که از لحاظ کمی وسیع نبود اما پیام آن از لحاظ کیفی یک اقدام وسیع و فراتر از منطقه و بین الملی بود.

– اصل این پیام این بود که به گوش اربابان داعشی بود که رسید.

– هشدار به آمریکا و اینکه عملا پاره کردن برجام از سوی آنان نشانه عقب نشینی ایران نیست و ایران از هیچ کس و هیچ چیزی هراسی ندارد.

– اولین کسانی که در مقابل این اقدام موضع گرفتند اسرائیلی ها بودند و این یعنی پیام را بخوبی دریافت کردند و آنان بداند کوچک ترین غلطی بکنند به فرموده حضرت آقا تل آویو و حیفا را با خاک یکسان میکنیم.

– سپاه پاسداران ثابت کرد که ۳۸ سال است «کنتم خیر امت» هستند.
آل سعود به دلیل کسری بودجه از داخل دچار انفجار پنهان شده و از طرفی تمام سیاست های آنها شکست خورده است.

✅ توصیه ای هم به گروه ها و احزاب دارم و آن هم اینکه منافع ملی را فدای حزب و گروه نکنید که متاسفانه در این اقدام غرور آفرین سپاه پاسداران عده ای خواستند این افتخار و اقدام را مصادره به مطلوب کنند، با غرور ملی نباید بازی کرد کرد، اینگونه کارها ظلم به مردم است.

✅ ۷ تیر روز شهادت شهید بهشتی است و به همه عزیزان در قوه قضاییه تبریک عرض میکنم و این نکته را متذکر میشوم بازی سیاسی با همه چیز کردن اینگونه میشود که جای ۱۷۰۰۰ شهید با منافقین رو سیاه با هم عوض شود.

✅ خانواده ها مراقب فرزندان خود در تابستان باشد و آنها را مشغول به فعالیت های علمی، آموزشی و اقتصادی کنند چراکه بیکاری آنها موجبات فساد را درست میکند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *